Розвиток кластерного руху Київського національного університету технологій та дизайну як драйверу в умовах війни

Інтеграційні тенденції в умовах війни, зростання невизначеності, ринкової турбулентності та структурних трансформацій національної економіки зумовлюють пошук узгодження інтересів суб’єктів-партнерів, проведення збалансованої кластерної політики та активних дій у частині науково-технологічного та соціально-економічного розвитку.

Вже протягом восьми років на базі Київського національного університету технологій та дизайнудіє Освітній інвестиційно-технологічний кластер легкої промисловості в м. Києві, партнерський склад якого 11 квітня 2023 року поповнився новим академічним стейкхолдером Львівським торговельно-економічним університетом.

Під час візиту до Львівського торговельно-економічного університету було підписано Угоду про співпрацю і в рамках даного заходу ректор академік НАПН України Грищенко І.М та заступник голови ради Кластеру директор ТОВ «РА.ДА» Прохоровський А.С. презентували підсумки роботи Кластеру в умовах війни.

Наразі, під час війни, кластерний рух мобілізується, адже кластери є потужним інструментом не тільки в промисловій політиці, вони відіграють одну із ключових ролей у регіональній та інноваційній політиках та є основним інструментом смарт-спеціалізації регіонів.

Учасники Кластеру реалізуватимуть спільні проєкти для одержання конкурентних переваг шляхом консолідації зусиль усіх учасників для досягнення синергетичного ефекту розвитку не тільки членів кластеру, а і міст Києва та Львова в цілому, це нова «архітектура» та «дизайн співпраці бізнесу, науки та влади».

Разом до Перемоги!